תגליות - השתלמות מורי דרך פסיפסי ארץ-ישראל
   נפתחה ההרשמה לסדנאת הצילום עם הצלם והמדריך ברוך גיאן. שנה חדשה, מקומות חדשים וחשיפות חדשות  
 
"תגליות מן העבר" - נפתחה ההרשמה לסדרת ההרצאות המרתקת, מבית תגליות, לשנת תשע"ח (2017-2018).  
 
"תגליות עולמי" - לגלות את העולם לעומקו. האי כרתים, בהדרכת פרופ' אסף יסעור-לנדאו, ארכיאולוג המתמחה בתרבויות הים האגאי ובקשרים ביניהן לבין הלבנט. 2-7, אוקטובר - 2017  
 
שביל ישראל בנגיעה ארכיאולוגית - נפתחה ההרשמה למסע הכי מרתק בארץ. שנה-א', שנה-ב', שנה-ג'. הצטרפו גם אתם לחוויה  
 
 השתלמות מורי דרך

פסיפסי ארץ-ישראל

תגליות, מיסודו של מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) הינה הגוף היחידי בארץ אשר מתמקד בהגשת הארכיאולוגיה לציבור הרחב. תגליות עורכת מדי שבוע סיורים, הרצאות, כנסים ואף סיורים לארצות עתירות ארכיאולוגיה ברחבי העולם. תגליות מתחילה במסורת של עריכת השתלמויות למורי דרך.
 
ההשתלמויות מתוכננות על ידי צוות של מומחים לארכיאולוגיה לצד מורי דרך בעלי ניסיון של עשרות שנים בהדרכה בארץ ובעולם.מפת התיירות של ישראל עשירה באתרי עתיקות. רבים מהתיירים כמהים לשמוע על המורשת המפוארת של ארצנו, אשר השפיעה רבות על תרבויות העולם. עם זאת, רבים מקרב מורי הדרך רואים באתרי העתיקות "שדה מוקשים". בהשתלמויות של תגליות ננסה להקנות למורי הדרך כלים שימושיים להתנהלות באתרי העתיקות. דגש רב יינתן על ידע שישרת אתכם בעשרות אתרים שונים, זאת על פני ניסיון להתמקד באתר בודד.
 
ההשתלמות מיועדת למורי דרך בלבד והיא תתקיים ב-12.2.17, באולם שיטרית, במוזיאון תל-אביב לאומנות, ברחוב שאול המלך 27, בין השעות 10:00 – 15:00.

הרשמה ותשלום - באתר משרד התיירות, השתלמות מורי דרך. 

 תוכנית ההשתלמות

הרצאה 1: סקירה היסטורית קצרה אודות מקורותיה של אמנות הפסיפס, מאפייני המדיום, רצפות פסיפס כמקור ללמוד העבר, היכרות עם ההיבטים הטכניים של מלאכת הנחת הפסיפסים, לקסיקון מושגים, שימור רצפות פסיפס.
הרצאה 2: אמנות הפסיפס בארץ ישראל בתקופה ההלניסטית והרומית; מאפייניה, הקשריה האדריכליים והתרבותיים.
הרצאה 3: פסיפסי הכנסיות והמנזרים בארץ ישראל מאפייניהם ומשמעותם.
הרצאה 4: פסיפסי בתי הכנסת והפסיפסים במבנים חילוניים בהקשר הציבורי והפרטי.

מרצה פרופ' רינה טלגם: חוקרת אמנות אשר עוסקת רבות בפסיפסי הרצפה אשר עטרו בתי אמידים, ארמונות, בתי כנסת, כנסיות ומנזרים בישראל ובירדן. גולת הכותרת של מחקריה בנושא זה הוא ספרה פסיפסים של אמונה; רצפות של יהודים, פגאנים, נוצרים, שומרונים ומוסלמים בארץ הקודש.

 

חזרה לעמוד הקודם >>>

 

 

מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 03-6423432 פקס: 08-9101704
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים