תגליות - 27.8.16 סיפורים ותעלומות בירושלים
   נפתחה ההרשמה לסדנאת הצילום עם הצלם והמדריך ברוך גיאן. שנה חדשה, מקומות חדשים וחשיפות חדשות  
 
"תגליות מן העבר" - נפתחה ההרשמה לסדרת ההרצאות המרתקת, מבית תגליות, לשנת תשע"ח (2017-2018).  
 
"תגליות עולמי" - לגלות את העולם לעומקו. האי כרתים, בהדרכת פרופ' אסף יסעור-לנדאו, ארכיאולוג המתמחה בתרבויות הים האגאי ובקשרים ביניהן לבין הלבנט. 2-7, אוקטובר - 2017  
 
שביל ישראל בנגיעה ארכיאולוגית - נפתחה ההרשמה למסע הכי מרתק בארץ. שנה-א', שנה-ב', שנה-ג'. הצטרפו גם אתם לחוויה  
 
 


מחיר מיוחד!
סיפורים ותעלומות בירושלים 
מימי ממלכת יהודה, דרך התקופה הצלבנית ועד ימינו
בהדרכת הארכיאולוג עמית ראם, כולל הרצאה על פרשת זיוף עתיקות בירושלים והרצאה של גנדי ניז'ניק על הלוחמה הצלבנית (ההרצאות יתקיימו במצודת דוד)
יום שבת 27.8.16
 
נתחיל את הסיור במגדל דוד ונסקור בקצרה את מהלך האירועים של אחד מקרבות המצור המרתקים והעקובים מדם שידעה ירושלים. נשים דגש על לוחמת הביצורים, כלי המצור והארכיטקטורה הצבאית ולאחר מכן נשמע הרצאה של גנדי ניז'ניק, המתמחה בימי הביניים ועוסק בשנים האחרונות בשחזור קרבות היסטוריים, בהם קרב קרני חיטין המפורסם. גנדי ידגים כלי נשק אישיים, שיטות לחימה, ביגוד ועוד. 
בהרצאה של עמית ראם נשמע על פרשת זיוף העתיקות בירושלים, אחת מן הפרשיות המרתקות והשנויות במחלוקת של השנים האחרונות, פרשיה שהסעירה את העולם הארכיאולוגי.
משם נמשיך לחפירות הקישלה (תחנת המשטרה התורכית) בסמוך לשער יפו, חפירות שהחלו בשנת 1999. הממצאים המפתיעים הם בין החשובים שנתגלו בשנים האחרונות. נשמע על ממצאי וסיפורי המקום, מימי מלכי יהודה ועד ימי הבריטים.
נמשיך אל המתחם המקודש בהר ציון (קבר דוד וחדר הסעודה האחרונה), נחזה חשיפות מרתקות שהתגלו לאחרונה, כמעט במקרה, בחדר הסעודה האחרונה, ונשמע מקצת מן הסיפורים ההזויים והחוויות האישיות אותן חווה הארכיאולוג עמית ראם במהלך עבודתו באתר. 
 
נבקר בחפירות חדשות שבוצעו בכנסייה היוונית סנט ניקולאס ברובע הנוצרי (הכנסייה סגורה בדרך כלל  למבקרים)., במקום התגלה  ציור קיר נדיר מן התקופה הצלבנית. ניכנס לכנסייה בלוויית הכומר המקומי, נשמע מפיו על תולדות הכנסייה ונקשור את דבריו לציור הקיר.
(הכניסה מותנית באישור הפטריארכיה היוונית. יש אפשרות שברגע האחרון הכניסה לא תאושר). 
 
לסיום הסיור ניסע למערת צדקיהו, מערה ענקית חצובה בידי אדם, המשתרעת מתחת למרבית שטחו של הרובע המוסלמי. זמן חציבתה של המערה אינו ברור ורבות האגדות והמסורות הנקשרות אליה. נברר מה הקשר של הבונים החופשיים למערה? וכיצד הבונים החופשיים קשורים למסדר הטמפלרים הצלבני הנודע? נצא למסע חובק עולם בעקבות שאלות אלו. 
 
7.30 יציאה מרכבת ארלוזורוב, ממפרץ התחנות על דרך נמיר
8.00 הפסקת בוקר בלטרון
13.00 הפסקת צהרים 
17.30 חזרה משוערת
מחיר - 230 ₪ (כולל שתי הרצאות וכניסות למגדל דוד ,לקישלה ולמערת צדקיהו)

 
  חזרה לעמוד הקודם >>>
   
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 03-6423432 פקס: 08-9101704
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים