תגליות - חדש בתגליות - סדרת סיורים בדגש נצרות מנקודת מבט מקורית ומקומית בהדרכת איילת אורפז
   חדש ב"תגליות עולמי" – סיור לצרפת הרומית– מסע בגאַליה נַרבּונֶנסיס 15-22 למרץ 2018  
 
חדש בתגליות - השתלמויות למורי דרך. הסיור הקרוב 24.12.17 תגליות חדשות בבקעת תמנע. הרשמה מראש דרך משרד התיירות  
 
חדש בתגליות: סידרת סיורים מרתקת ומסעירה, בעקבות הפקת המופת של הערוץ הראשון "והארץ הייתה תוהו ובוהו"  
 
נפתחה ההרשמה לסדנאת הצילום עם הצלם והמדריך ברוך גיאן. שנה חדשה, מקומות חדשים וחשיפות חדשות  
 
"תגליות מן העבר" - נפתחה ההרשמה לסדרת ההרצאות המרתקת, מבית תגליות, לשנת תשע"ח (2017-2018).  
 
שביל ישראל בנגיעה ארכיאולוגית - נפתחה ההרשמה למסע הכי מרתק בארץ. שנה-א', שנה-ב', שנה-ג'. הצטרפו גם אתם לחוויה  
 
כנס השנתי של תגליות 2018  
 
 


להרשמה יש לגלול לתחתית העמוד

חדש בתגליות

סדרת סיורים בדגש נצרות מנקודת מבט מקורית ומקומית

את סדרת הסיורים תוביל איילת אורפז, בעלת ידע עשיר ומומחית לנצרות, תואר שני בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומורת דרך. איילת עוסקת בהדרכת צליינים נוצרים ובהוראת נושא הנצרות בקורסים למורי דרך ברחבי הארץ ובמסגרות נוספות. יחד עם איילת נסייר במקומות מיוחדים ומפתיעים, ניפגש עם דמויות מקומיות מהעולם הנוצרי ודרכן נקבל נקודת מבט מקורית וייחודית בכניסה אל עולם הנצרות.
 
 
שבת 21/1/17 - סיור מרתק אל הקהילות הערביות-נוצריות בשפרעם ואעבלין
בסיור זה נתמקד בקהילות הערביות-נוצריות, שמהוות שריד מהעבר המפואר והארוך של הנצרות בארץ.
נסייר באתרים בשפרעם ואעבלין, תוך דגש על מפגשים עם "אבנים חיות" ודמויות מקומיות. 
נבקר בסראייה העתיקה, מצודה מימי ט'אהר אל-עמר, נמשיך דרך הסמטאות הציוריות אל בית הכנסת "מחנה שכינה", משם אל אתר הקברים הביזנטי המפתיע, החבוי בלב שכונת מגורים, ואחר כך אל כנסיית פטרוס ופאולוס היוונית-קתולית, וכנסיית פאולוס האנגליקנית.
את הפסקת הצהרים נקיים בשפרעם ולאחריה ניסע אל הישוב אעבלין. נבקר בביתה המשוחזר של הנזירה מרים בווארדי  ונשמע את סיפורה יוצא הדופן. במידה ויתאפשר ניכנס לכנסיית הדרשה על ההר ,כנסייה חדשה ומפוארת.
 
שבת 8/4/17 - בעקבות האירועים הדרמטיים בשלושת הימים ששינו את העולם
סיור בירושלים לקראת השבוע הקדוש וחג הפסחא - הסיור יציג את האירועים הדרמטיים בימיו האחרונים של ישוע מנצרת, דרך השתתפות בתהלוכה חווייתית וביקור באתרים מיוחדים.
הסיור יכלול את כנסיות בית פגי בהר הזיתים, גן הקבר, חקל דמא, וצפייה בתהלוכה היוונית-אורתודוכסית מהר הזיתים לעיר העתיקה לכבוד יום א' של הדקלים, ותצוגת "תכריכי טורינו".
 
שישי, 12/5/17 - ביקור ומבט מעמיק בתפארת מנזרי מדבר יהודה 
 במאות ה-6-4 מדבר יהודה שקק נזירים ומנזרים. תופעה זו דעכה וירדה מתפארתה, אך הותירה לדורות 
 הבאים סיפורי קדושים ושרידי מנזרים. בסיור נגיע אל עין פארה והמנזר של חריטון, נחל פרת ומנזר סנט ג'ורג', ואם יוותר זמן נכנס למנזר גרסימוס (דיר חג'לה) ואתר הטבילה בקאסר אל-יהוד.
נתוודע אל הדמויות החשובות שייסדו והנהיגו את מנזרי מדבר יהודה, נספר על האתגרים הגופניים והרוחניים שעמדו בפניהם, ונכיר כמה מהשרידים החומריים שהם השאירו אחריהם. במקביל, נגלה כי גם כיום יש מנזרים הפועלים במדבר, לאור אותם אידיאלים נשגבים.
 


שישי, 8/9/17 - אל מסדרי הנזירים הקתולים בשפלת יהודה והרי יהודה
בסיור זה נתייחס לשני מוטיבים עיקריים: מסדרי הנזירים בנצרות הקתולית, והתפתחותן של מסורות האתרים הקדושים. נבקר באתרים אמאוס, דיר ראפאת, בית ג'מאל, מנזר יוחנן במדבר, ובחלקם נפגוש את האנשים שמנסים לחיות בהם חיי קדושה. נגלה יחד כיצד מתפתח אתר קדוש ונחשוף את ההיבטים המורכבים של תהליך זה.
 
שבת, 18/11/17 - "חלונות לגן עדן": איקונות ושרידים קדושים בירושלים
סיור מעמיק ומרהיב אל שתי תופעות עתיקות, מרכזיות ולעתים שנויות במחלוקת: הערצת האיקונות והערצת השרידים הקדושים.  נסייר בכנסיות העיר העתיקה ונכיר כמה מהאיקונות והשרידים הקדושים החשובים ביותר בעיר ובעולם. נתאר כיצד התפתחה ההערצה סביבם ואילו ויכוחים התעוררו בגללם. בנוסף, נציץ אל "מאחורי
הקלעים" של תופעות אלה: נפגוש אדם העוסק ב"כתיבת" איקונות שיסביר לנו על תהליך העבודה, ונגלה דרך חנויות התיירים גם את ההיבט המסחרי.
 
שישי, 22/12/17 - סיור באווירת חג המולד בנצרת, כפר כנא וציפורי 
סיור חווייתי אל תוך האווירה המיוחדת השוררת בחג המולד בכנסיות וברחובות הערים. נכיר את שורשי חג המולד ומנהגיו, נתוודע מקרוב לדמויות הקשורות בו, ובראשן מרים הבתולה וישוע מנצרת. בציפורי נבקר בכנסיית סנטה אנה מהתקופה הצלבנית, בכפר כנא נגיע לכנסיות המנציחות את הנס הראשון שביצע ישוע, במהלך חתונה. נערוך תצפית מרהיבה על נצרת מהר הקפיצה. נמשיך אל כנסיית הבשורה, כנסיית גבריאל, ועוד. נשוטט בין הדוכנים בבזאר הכריסטמס השוקק, נטעם מהדוכנים ונתרשם מעץ האשוח הגדול והמקושט.
 

מחיר לסיור בודד 195 ₪(מחיר מיוחד!), מחיר לנרשמים לכל הסדרה 1100 ₪.
*לנרשמים לכל הסדרה ,תינתן הטבה בערך של כ- 200 ₪, באחת מפעילויות תגליות(שביל ישראל/סדנת צילום/הרצאות זוגי/כנס שנתי זוגי)*

 

 
  חזרה לעמוד הקודם >>>
   
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים