תגליות - סיורים והרצאות בדגש ארכיאולוגי - אל מחוזות היצירה של אנדריאה פלאדיו פרופ' משה פישר
    

להרשמה יש לגלול לתחתית העמוד

יציאה מובטחת!!!
נותרו שני מקומות אחרונים

תגליות עולמי - לגלות את העולם לעומקו

"אל מחוזות היצירה של אנדריה פלאדיו"
בהדרכת פרופ' משה פישר
1-8, יוני - 2017
*הסיור מותאם גם למי שאינו נוסע בשבת*

 

פרופ' משה פישר - מבכירי הארכיאולוגים של התקופות הקלאסיות בישראל ובעולם הרחב. פרופ' פישר חקר את התפתחות הכותרת הקורינתית בארץ ישראל במסגרת עבודת הדוקטורט שלו. הוא ניהל שורה ארוכה של חפירות ארכיאולוגיות בהן, במצד תמר, בחורבת זיכרין וביבנה ים. פרופ' פישר פרסם שורה של ספרים ומאמרים רבים אשר חלקם הפכו לאבני ייסוד בקרב קהילת החוקרים של התקופות הקלאסיות. במהלך שנות הקריירה של פרופ' פישר הוא עסק רבות בחוט המקשר בין האדריכלות הרומית הקלאסית, לאדריכלות הרנסאנס ולהתפתחות הקלסיציזם המודרני. לבקשת צוות תגליות, פרופ' פישר תכנן עבורכם סיור המתמקד במחוזות היצירה של אנדריאה פאלאדיו, האדריכל שהנגיש לבני דורו את ספרו של ויטרוביוס "על אודות האדריכלות", המהווה אחת מהיצירות החשובות במורשת האנושית ובכך הביא את בשורת האדריכלות הרומית לבני דור הרנסאנס ודרכם לאדריכלי העת החדשה.
 

תכנית הסיור

יום חמישי  01.06 : תל אביב – ונציה - פדובה
נטוס בטיסת בוקר לונציה LY 289 01JUN  TLVVCE 05:30  08:25.
אחרי נחיתה נתחיל את ביקורנו במחוז ונטו, 
ניסע לאורך תעלת ברנטה (BRENTA) שמשתי גדותיה היו לאצילי ונציה וילות יפהפיות. נבקר באחת מהן, הלא היא וילה פיזאני ((Villa Pisani אחת הווילות הכפריות הממוקמת על יד היישוב סטרה (Stra), שבנה האדריכל אנדראה פלאדיו באזור ונטו שבצפון איטליה. וילה פיזאני הוכרזה על ידי ארגון  כאתר מורשת עולמית. בתום הביקור נמשיך לפאדובה, נעבור בכיכר הענקית פראטו דלה ואלה. נבקר בכנסייה הענקית – Basilics San Antonio (Il Santo) - איל סנטו - ולידה ניצב פסל הפרש של הקונדוטיירה (מפקד שכירי חרב) ונציאני שכינויו גטהמלאטה (Gattamalata "החתול הדבשי, ממותק בדבש") של דונטלו (1453). נמשיך לביקור בתיאטרו אנטומיקו, נציג נפלא של בית הספר לרפואה המפורסם של פדובה!
אחרי ביקור במרכז ההיסטורי של פאדובה, נמשיך לויצ'נצה.
העברה למלון בויצ'נצה. ארוחת ערב.

 

יום שישי  02.06 : ויצ'נצה
הבוקר נצא לביקור בוילה לה רוטונדה (Villa La Rotonda).
נמשיך לבאסאנו דל גראפה העיירה המקסימה, נסייר בעיר העתיקה, נחצה את נהר הברנטה על גשר העץ הציורי של האדריכל פאלאדיו, נטעם גראפה ונלמד איך בדיוק מייצרים אותה.בערב נשוב למלוננו בויצ'נצה.

 


יום שבת  03.06 : ויצ'נצה - באסאנו דל גראפה
הבוקר נצא לסיור רגלי בויצ'נצה, עירו של פאלאדיו. נטייל בקורסו פאלאדיו, בפיאצה דיי סיניורי המהווה מקום מפגש חברתי לתושבי העיר, נתרשם מפלאצו דלה ראג'ונה המכונה הבזיליקה המרשימה ומגדל הפעמונים שלצידה, נראה את Loggia del Capitaniato , ונבקר בתיאטרו אולימפיקו - פאר יצירתו של פאלאדיו, התיאטרון העתיק באירופה בתוך מבנה סגור שהתפאורה שלו, העשויה מעץ, מגבס, ומסטוקו קבועה ולא משתנה. חזרה למלון.
 
 


יום ראשון  04.06 : הוילות של פלאדיו
נעזוב את ויצ'נצה וניסע מזרחה ליום שכולו מוקדש לוילות של פלאדיו בונטו (Veneto). נבקר בוילה ברברו (BARBAROשליד העיירה מאזר (MASER), פאר אדריכלות הוילות של פלאדיו, ובתוספת הנפלאה של הפרסקות של פאולו ורונזה (VERONESE). נתעקב בצומת הכניסה לוילה, ונתבונן בכנסייה שעל אם הדרך, שנבנתה כהעתק מדוייק של מתכונת המקדשים הרומיים. נמשיך לביקור בוילה אמו ,(Villa Emo) אשר הוכרזה על ידי  כאתר מורשת עולמית במסגרת הווילות הפלדיאניות בוונטו. אם יתאפשר נבקר בוילה קורנרו (CORNARO).
בערב העברה למלון במסטרה.

 
יום שני  05.06 : ונציה : מוזיאון האקדמיה - ארמון הדוג'ים
היום נצא לונציה - עיר התעלות או בשמה מן ימי הפאר שלה, "לה סרניסימה רפובליקה", SERENISSIMA REPUBBLICA , דהיינו "הרפובליקה המרוממת ביותר"! מתחנת הרכבת סנטה לוצ'יה נצא באוטובוס צף (ואפורטו) לאורך קנאל גרנדה (CANAL GRANDE) עד לגשר האקדמיה ושם נתחיל בביקור במוזיאון האקדמיה זהו המוזיאון של אמני ונציה מתקופת הרנסנס ובו גם אוסף רישומים נדיר של לאונרדו דה וינצ'י. אחר הצהריים נמשיך דרך הסמטאות הססגוניות של העיר לפיאצה סן מרקו. נלמד על הבסיליקה והארמונות היפים המקיפים אותה. נבקר בארמון הדוג'ים (Palazzo Ducale) הלא הוא ארמון שליטי ונציה, ונתרשם מהעוצמה של הרפובליקה הונציינית בתקופת ימי הביניים ונצפה בגשר האנחות הידוע לשמצה.
חזרה למלון (המעבר מהמלון שמבסטרה לוונציה ובחזרה למלון והתנועה בתוך ונציה תתבצע במהלך הביקור כולו בתחבורה ציבורית).

 
יום שלישי  06.06 : ונציה : "סקואולה די סן רוקו" - כנסיית פרארי
זהו היום השני לביקורנו בונציה. נתחיל בסיור הכרות רגלי בגטו הישן ובגטו החדש ונלמד על הקהילה היהודית בונציה והסביבה. משם נמשיך לביקור ב"סקואולה די סן רוקו" מבנה שקירותיו מעטורים בציוריו של טינטורטו. אם הזמן ולוח הזמנים של הכנסיות יאפשרו, נבקר בכנסייה SANTA MARIA GLORIOSA DEI FRARI, המכילה יצירות אומנות מרשימות, בין היתר קברים מונומנטליים של אמנים, מלחינים ומנהיגים פוליטיים של הרפובליקה. נמשיך ונתרשם  מגשר הריאלטו ההומה אדם המחבר את שתי גדות התעלה הגדולה, ונביט במבני שוק הדגים המרכזי של העיר. נקנח בכנסיית סן פרנצ'סקו דלה ויניה ונראה את חזיתה שתכנונה על ידי פלאדיו. חזרה למלון.
 
יום רביעי  07.06 : ונציה  : כנסיית סן ג'ורג'יו - האי ג'יודקה
היום השלישי והאחרון לביקורנו בונציה.מתחנת הרכבת נשוט בואפורטו לכנסיית סן ג'ורג'יו הבנויה על אי קטן, הסמוך אך נפרד לחלוטין מהאי ג'יודקה, ולה חזית משיש לבן בסגנון קלאסי האופייני לפלדיו. נעלה 
[אפשרות במעלית מהירה] לראש מגדל הפעמונים ומשם מראה מרהיב על ונציה ועל האי ג'יודקה והסביבה! משם נמשיך בואפורטו (שתי תחנות) לאי הסמוך ג'יודקה, לביקור בכנסיית רדנטורה הנחשבת לשיא יצירתו של פאלאדיו. אחרי היכרות קצרה עם האי ג'יודקה נחצה בואפורטו את תעלת ג'יודקה לונציה עצמה, כך שאחר הצהריים יהיה זמן פנוי לשוטט בסמטאות בין התעלות והגשרים של העיר המופלאה. ארוחת ערב מסכמת במסעדה. חזרה למלון במסטרה.

 

יום חמישי  08.06 : ונציה - תל אביב
בבוקר העברה לשדה התעופה של ונציה לטיסה ארצה.
LY 290 08JUN VCETLV 09:30 14:10

 
 
 
הערה: יתכנו שינויים במסלול כתוצאה משיקולי הדרכה של מדריך הסיור והמנהלן, או בשל נסיבות אובייקטיביות.
המחיר למטייל בחדר זוגי להרשמה עד ה- 1.4.17: 1,720
€ 
תוספת ליחיד בחדר זוגי: 390               
תוספת תשר למטייל: 
40  

הסיור כולל:
 • טיסה ישירה לונציה וחזרה ישירה ממנה כולל: מסי נמל, היטלים ומנהלן מתנדב לצד המדריך האמון על הלוגיסטיקה של הסיור.
 • תכנון והדרכה על ידי תגליות
 • מלון בדרגת 4* על בסיס BB
 • שתי ארוחות ערב משותפות
 • כל אמצעי התחבורה המוזכרים בתכנית
 • כניסות לכול האתרים שצוינו בתכנית
 • ערכות שמע אישיות

 הסיור אינו כולל:
 • כול מה שלא צוין במפורש כנכלל
 • ביטוח נסיעות (מומלץ להזמין ביטוח מיד לאחר רכישת הסיור ולוודא שהביטוח כולל החזר במקרה ביטול על רקע רפואי)
 • ארוחות צהריים, ארוחת ערב (למעט שתיים) שתייה ורכישות פרטיות במהלך הטיול
 • יש להקפיד על דרכון בתוקף למשך 6 חודשים לפחות
סיור עם תגליות מבטיח לכם:
 • סיור בדגש ארכיאולוגי-אדריכלי ותרבותי המשלב את מיטב האתרים
 • הדרכה איכותית ומעמיקה
 • מנהלן אשר אחראי על הארגון והלוגיסטיקה
 • תכנון זמן אופטימאלי
 • בתי מלון באיכות גבוהה אשר יאפשרו לכם מנוחה נאותה לקראת עוד יום אינטנסיבי
 • חברותא המורכבת ממטיילים יודעי חן


 
   
   

מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
שעות מענה טלפוני: ימים א-ה, 09:00-16:00
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים