תגליות - סיורים והרצאות בדגש ארכיאולוגי - 03.08.18 ארכיאולוגיה בירושלים
    
 

ארכיאולוגיה בירושלים -
חפירות וגילויים ארכיאולוגיים חדשים,
מתובלים במסתורין ובמיסטיקה 

 
בהדרכת הארכיאולוג עמית ראם
03.08.18  יום שישי
 
נפתח את הסיור בהרצאה על עבודת הארכיאולוג בירושלים: תגליות, סיפורים והרפתקאות. 
ההרצאה תכניס אותנו לאווירה של חיפושי האוצרות בירושלים ותציג את הפן הפחות מחקרי שמלווה את חוקרי ירושלים. לאחר מכן ניכנס לחפירות הקישלה (תחנת המשטרה התורכית), חפירות שהחלו בשנת 1999. הממצאים המפתיעים הם בין החשובים שנתגלו בשנים האחרונות. נשמע על ממצאי המקום וסיפוריו, מימי מלכי יהודה ועד ימי הבריטים.
נמשיך לתצפית אל עבר עיר דוד ולאחריה ניכנס למערכת מרשימה של ניקוז תת-קרקעי, שנבנתה על ידי הורדוס מתחת לקרקע ומעליה רחוב מלכותי. נלך בתוך תעלת הניקוז ונגיח למרגלות הכותל. בחפירות שבוצעו לאחרונה בקטע זה נחשפו שרידים משמעותיים אשר משנים את תפיסותינו לגבי מועד בניית הכותל.  ניכנס לחפירות הארכיאולוגיות שמבוצעות כרגע ברחוב המלכותי - מדובר בתגלית של ממש !!!
לאחר הפסקת הצהרים נגיע לחנות תמימה בה בוצעו שיפוצים וחפירות אקראיות, שהובילו לגילוי מרשים ומפתיע. בביקור במקום נעבור את חווית הארכיאולוג בגילוי ממצאים חדשים.
במידה והזמן יאפשר לנו, נמשיך אל מתחם מרהיב הנמצא ליד השער החדש, אשר נבנה על ידי הצרפתים במאה התשע עשרה. המקום משמש מרכז לצליינים ומתגוררים בו אנשי המסדר "ליגיונו של ישו". נשמע בקצרה על המקום ונחקור יחדיו חפץ מסתורי עתיק, שמרתק את דמיונם של המאמינים הנוצרים והחוקרים כאחד. 
 
07:30 - יציאה מת"א, רכבת סבידור מרכז, מפרץ התחנות על דרך נמיר
18:00 - חזרה משוערת
מחיר - 210 ש"ח

 

מלאו פרטים ונחזור בהקדם:
 
חזרה לעמוד הקודם >>>
   
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
שעות מענה טלפוני: ימים א-ה, 09:00-16:00
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים