תגליות - סיורים והרצאות בדגש ארכיאולוגי - - סיור למרוקו - יציאת הקבוצה מובטחת - 12.2019 בהדרכת רוני טואג
    


מרוקו מנקודת מבט אנתרופולוגית

בהדרכת רוני טואג
29.11.19 - 10.12.19

מרוקו הינה אחת הארצות המרתקות, הצבעוניות והרב-גוניות על פני הגלובוס. במרוקו נחשפים המטיילים לנופי מדבר הסהרה בהם "דיונות הזהב" הקסומות, מאתרי הנוף המלהיבים בעולם. לצד המדבריות הצחיחים ניתן לטייל באפיקים קניוניים של נחלים בהם נאות מדבר ירוקות ופוריות. רכסי הרי האטלס מתנשאים לגבהים של למעלה מ-4000 מטרים והם מושלגים מדי חורף. אף שמרוקו לא עשירה באתרי עתיקות תיירותיים, היא נחשבת לאחת ה"מעבדות" המרתקות בעולם לשימור אורחות חיים מסורתיים.
צוות תגליות ומדריך הסיור, הארכיאולוג רוני טואג, עמלו לתכנן עבורכם תכנית ייחודית. התכנית כוללת את האטרקציות המרכזיות במדינה תוך דגש על המורשת החומרית של תושבי מרוקו. בסיור נבחן את המבנה החברתי של מרוקו ואת השפעתו על אורחות חיי תושביה, נזכה להיכרות מרתקת עם בעלי מלאכות מסורתיות, אשר לא שינו כמעט את הסדנאות שלהם ואת כלי מלאכתם במשך מאות ואלפי שנים. נחשף לאדריכלות הלבנים אשר השתמרה במרוקו משך מאות שנים, והיא זוכה לעדנה עד ימינו בזכות מזג האוויר היבש בשולי מדבר סהרה. מובן שניתן דגש למורשתה המפוארת של יהדות מרוקו ולקהילות היהודים במדינה כיום.

מדריך הסיור - רוני טואג - 
הינו בעל תואר ראשון בהיסטוריה ובארכיאולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב ותואר מוסמך בארכיאולוגיה מאוניברסיטת חיפה. רוני משמש כארכיאולוג חוקר ברשות העתיקות מזה שנים רבות. בנוסף הוא התמחה בהדרכת טיולים ביעדים שונים בחו"ל ומרוקו הינה אחד היעדים בהם רוני צבר ניסיון רב מאוד וידע רחב.
 


     

לתכנית הסיור המלאה לחצו כאן

טופס הרשמה דיגיטלי לחצו כאן 

טופס הרשמה ידני לחצו כאן

או מלאו פרטים ונחזור בהקדם:
 
  חזרה לעמוד הקודם >>>
 
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים