תגליות - סיורים והרצאות בדגש ארכיאולוגי - - נאפולי של אלנה פרנטה ו"החברה הגאונה" – ערב הרצאות ייחודי, 21 בפברואר 2019. ערב השקה לפני סיור לחו"ל
   
 


ערב הרצאות ייחודי 
נאפולי של אלנה פרנטה ו"החברה הגאונה" 

 
תגליות מפיקה ערב הרצאות רב-גוני לקראת מסע ספרותי-תרבותי בעיר נאפולי, בעקבות סדרת הרומנים הנאפוליטנים פרי עטה של הסופרת אלנה פֶרַנְטֶה. האירוע מיועד לאלה שנחשפו לסדרת הספרים או לפרקים הראשונים של סדרת הטלוויזיה בהשראת הרומנים וגם לאלה שעדיין לא 'נפלו ברשת' של היצירה הספרותית המשמעותית בעשור האחרון.
 
תכנית הערב

החידות של פרנטה

ד"ר מימי חסקין – חוקרת ספרות, מרצה בסמינר הקיבוצים ומדריכת סיורים ספרותיים

 
כבר כמה שנים שסדרת "החברה הגאונה" של פרנטה הפכה לתופעה בינלאומית. הספרים תורגמו לעשרות שפות וזכו לתהודה ברחבי העולם. על פי המגזין טיים, בשנת 2016, פרנטה נבחרה לאחת ממאת האנשים המשפיעים ביותר ברחבי העולם.
ההרצאה תנסה להצביע על כמה חידות עליהן מושתתת התופעה: מי היא החברה הגאונה? מהו סוד החיבור בין הנערות? כיצד רגשי שנאה ואהבה מניעים זה את זה? וכמובן, סוד זהותה של המחברת.


מרדונה כאליל הדרומיים: גיבור הכדורגל שכבש, ריגש ושבר את לבבות האוהדים בשני צדי האוקיינוס?
 

ד"ר נאואל ריבקה - חוקר תרבות ומרצה בחוג לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים

     
אחרי שתי עונות סוערות ומאכזבות כשחקן ברצלונה, הגיע דייגו ארמנדו מרדונה, בשנת 1984, לנאפולי, קבוצה קטנה יחסית וחלשה מדרום איטליה. לראשונה בהיסטוריה שלה, בזכות הביצועים המרהיבים של מרדונה על כר הדשא, המועדון זכה פעמיים בתואר אלופת איטליה והגיע למעמד רם באירופה דווקא בתקופה שהמתחים בין צפון איטליה העשיר לדרום העני היו בשיאם. בעל אופי מוחצן וססגוני, מרדונה נתפס כ"נאפוליטני אמיתי" המושיע ונוקם נקמת הדרומיים. למרות שעזב את הקבוצה בטונים סוערים ופרש מכדורגל לפני יותר משני עשורים הקשר הרוחני בין מרדונה לעיר לא דעך ואף מתחזק ככל שחולף הזמן. 
 
 

"העיר הקסומה" - על ניסים ונפלאות בנאפולי
הפנינה של דרום איטליה


אדריכלית רונה אביסף - ארכיאולוגית ומרצה בכירה בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון

 
השחקן והבימאי האיטלקי הנודע ויטוריו דה-סיקה תאר את נאפולי, בסרט 'הזהב של נאפולי', כ"עיר הקסומה". ניסים ונפלאות שזורים בחייה של נאפולי כבר מראשית ימיה. נעקוב אחר חלק מנפלאות אלו, מהסלעים על החוף שקדמו להקמתה, דרך הניסים המגנים על שלמותה של העיר: דם קדוש וביצה מסתורית. נשמע על ניסויים מסתוריים וסודות אפלים שטמונים באדמתה של נאפולי ובין קירות בנייניה. מחדרים סודיים, עתיקות מדהימות וקבורות מצמררות. נחזה בקסמה של העיר שתמיד ישנה עם עין אחת פקוחה, שכן הר געש נושף בעורפה. 
   
 
האירוע יתקיים ביום חמישי, ה-21.2.19, ט"ז באדר א' תשע"ט
בסמינר הקיבוצים בדרך נמיר 149, תל-אביב
בשעות 19:00 - 21:00
העלות: 60 ₪
 

מפת הגעה לערב ההשקה של נאפולי
אולם 70 


לפרטים נוספים אודות הסיור לנאפולי 20 - 27 ליוני 2019
לחצו כאןפרטים והרשמה במשרדי תגליות, בטלפון 08-6611330
www.tagliot.com
 
  חזרה לעמוד הקודם >>>
   
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
שעות מענה טלפוני: ימים א-ה, 09:00-16:00
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים