תגליות - סיורים והרצאות בדגש ארכיאולוגי - 26.8 - סיפורים ותעלומות בירושלים - מימי ממלכת יהודה, דרך התקופה הצלבנית ועד ימינו
   - תגליות עולמי יוצאת לקרואטיה בסיור מיוחד עם פרופ' ארתור סג"ל 10.6-18.6.עיקר הסיור, בין פוּלַה בצפונה של קרואַטיה, לבין דוּבּרובניק שבדרומה, 700 ק"מ של חוף יפה להפליא, היסטוריה מפוארת, ארכיאולוגיה וכו'  
 
- הצטרפו אלינו לסמסטר ב' של הרצאות "תגליות מן העבר" תשע"ט. מתחילים ב13.02.19  
 
- תגליות נבחרות שנחשפו לאחרונה במסגרת "סקר דרום השומרון" - סדרת סיורים עם ד"ר דביר רביב  
 
- הצטרפו לקורסי הרצאות מרתקים על מורשת יון העתיקה, בהנחית פרופ' בועז זיסו וד"ר רחל גוטסמן בימי רביעי במוזיאון תל אביב לאמנות.  
 
- מקומות אחרונים לסדרת נצרות חדשה, וחלק מסדרת נצרות של שנת 2017 ,עם איילת אורפז  
 
- סיור הכרות בקבוצה ד' בימי שבת בעלות 150 ש"ח בלבד  
 
- סדנת הצילום, שנה שלישית, באתרי צילום מרתקים עם הצלם והמדריך ברוך גיאן  
 
 
להרשמה יש לגלול לתחתית העמוד
 

סיפורים ותעלומות בירושלים
מימי ממלכת יהודה, דרך התקופה הצלבנית ועד ימינו
בהדרכת הארכיאולוג עמית ראם
יום שבת 26.8.17

 
נתחיל את סיורנו במגדל דוד בחפירות הקישלה (תחנת המשטרה התורכית) בסמוך לשער יפו, חפירות שהחלו בשנת 1999. הממצאים המפתיעים הם בין החשובים שנתגלו בשנים האחרונות. נשמע על ממצאי המקום וסיפוריו, מימי מלכי יהודה ועד ימי הבריטים.
נמשיך אל המתחם המקודש בהר ציון (קבר דוד וחדר הסעודה האחרונה), אחד המקומות המסתוריים והלא חפורים בעיר העתיקה. אגדות ומסורות נכתבו אודות קבר דוד בהר ציון. נלמד על תולדות ההר המקודש  ונראה תגליות מרתקות שהתגלו לאחרונה, כמעט במקרה, בחדר הסעודה האחרונה. נשמע מקצת מן הסיפורים ההזויים והחוויות האישיות אותן חווה הארכיאולוג עמית ראם במהלך עבודתו באתר. 
מהר ציון נמשיך לשער ציון, נכנס לרובע הנוצרי, נבקר בחנותו המרהיבה ונשמע את סיפורו של בילאל אבו חלה, שמייבא בדים מסוריה ומלביש את הכמורה הבכירה בירושלים.  
במרחק הליכה נגיע לכנסיית הקבר, המתחם המקודש ביותר לנוצרים, נלמד על תולדות הכנסייה עפ"י  האתרים בתוכה, ונשים דגש על סיפורים וחוויות אישיות של עמית ראם, שזכה לחפור במקום.
משם נמשיך לשער החדש וניכנס למתחם נוטרדאם, אחד ממכלולי הבניה המרהיבים. נשמע את סיפורו של המקום ונחקור יחדיו חפץ מסתורי שמשגע את העולם הנוצרי.

 
7.30 - יציאה מת"א, רכבת סבידור מרכז, מפרץ התחנות על דרך נמיר
חזרה משוערת - 18.00
מחיר - 195 ש"ח


 
  חזרה לעמוד הקודם >>>
   
מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע"ר) רחוב אופנהיימר 5, רחובות 7670105
טל: 08-6611330 פקס: 08-9101704
צור קשר במייל
לייבסיטי - בניית אתרים